Sihir Dünyası / Hogwarts ve Durmstrang Büyücü Okulları


 
AnasayfaKapıSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Profesör Alımı

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Adalina Penelope Death
Durmstrang Müdüresi/Slitsnake Sorumlusu/Biçim D. Prof.
Durmstrang Müdüresi/Slitsnake Sorumlusu/Biçim D. Prof.
avatar

Mesaj Sayısı : 161
Kayıt tarihi : 06/09/08

MesajKonu: Profesör Alımı   Paz Eyl. 07, 2008 4:43 pm

PHP- Kodu:
[color="DeepSkyBlue"][i]Adi ;

Soyadi ;

Yasi ;

Hangi Ders ;

Profesorluk Deneyiminiz Var mı ;

Gunde Kac Saat Online Olabilirsiniz ;

Ders ile ilgili Ornek Rp ;[/i][/color]


Biçim Değiştirme = Adalina Penelope Death

Karanlık Sanatlara Karşı Savunma : Darcia Myra Lady B. Death

Kehanet : Izabella Rain Newell

Astronomi: Sydney Floria V. Death

Uçuş: Amy Erica Newell

İksir : John Levesque

Sihirli Yaratıkların Bakımı : Anastasia Kady DeathBoş Olan Dersler;

Sihir Tarihi
Muska
Bitkibilim
Muggle Bilimleri[[ Rp'lerinize Özen gösteriniz... Çünkü mesleğinizin temel kuralı budur... ]]

___________________ __ __ Asam; Zekanın Bilginliği


_ _


En son Adalina Penelope Death tarafından Paz Eyl. 21, 2008 2:17 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 8 kere değiştirildi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://sihirdunyasi-rpg.yetkin-forum.com
Sydney Floria V. Death
Sihir Bakanı Asistanı & Astronomi Prof.&Ravenclaw Sorumlusu
avatar

Mesaj Sayısı : 60
Yaş : 24
Lakap : Cadı
Kayıt tarihi : 07/09/08

MesajKonu: Geri: Profesör Alımı   Paz Eyl. 07, 2008 6:44 pm

[color:7b98="DeepSkyBlue"]Adi ; Sydney Floria

Soyadi ;Death

Yasi ; 22

Hangi Ders ; Astronomi

Profesorluk Deneyiminiz Var mı ; Evet Var

Gunde Kac Saat Online Olabilirsiniz ;Ne kadar isterseniz

Ders ile ilgili Ornek Rp ;Sydney o yıl İtalya'daki okullardan birinde Eski yazıtlar profesörlüğü yapıyordu.Bu seferki ders konusu Mısır Yazısı 'ydı.Sydney Sınıfına oldukça erken gelmişti.Sınıfı hazırlaması gerekiyordu.Asasına davranarak tahtaya Mısır haritası ve Mısır yazısı yazılmıştı.Sıralar ise birer deve olmuştu.Duvalar ise Çöl halini almıştı.Büyülü bir okul olduğu için Lady kendini sanşlı hissediyordu.Sınıfı hazırladıktan sonra odasına çekilmiş parşömenleri hazırlıyordu.Odasının camından baktığında sınıfın dolduğunu görmüştü.Öğrencilerin yarısı konuşuyor,yarısı ise etrafını inceliyordu.Sydney elindeki parşömenleri öğrencilerin önüne koyarken yüzlerindeki şaşkınlıkları okuyabiliyordu.Sydney gülümseyerek tahtanın yanına geçmiş ve gür bi sesle konuşmaya başlamıştı.

"Merhaba çocuklar.Ben Sydney Floria Death.Kısaca Floria Death diyebilirsiniz.Ben İtalyada doğum ve bu sene profesörlüğe başladım."

dedi gülümseyerek sonra masasındaki sudan bir yudum alarak devam etti


"Bugün konumuz 'Mısır Yazıları'.Mısır yazısı nedir.Ne zaman meydana çıkmıştır.Onları öğreneceğiz.İsterseniz ilk önce Mısır'ı taslak üzerinde bir tanıyalım."
dedi haritayı gösterdi ve konuşmasına devam etti

"Mısır;Piramitleri ve çölleriyle ünlü güneydeki ülkelerden birisidir.Mısır'ın suyunu karşılayan Nil Nehri dünyada ki en uzun nehirdir.Mısır Piramitleri ünlü olduğu kadar Kutsal kedisi Sfenks'lede ünlüdür."

Asasını tahtaya doğrultu ve Asa tahtaya Sfenks resmi çizmişti.Lady masaların arasında dolaşıyordu.Resim çizildiğinde konuşmaya başlamıştı

"Sfenks Mısırlı halkın kutsal saydığı bir tanrı kedidir.Sfensk efsaneye göre Mısır'a gelen yolculara sorusunu sorarmış.Sorusunu yanlış cevap veren kişileri yermiş.Sfenks birgün Mısır Tanrısı'na da sorusunu doğrultmuş.

-Sabah 4 ,öğlen 2,akşam 3 ayaklı olan yaratık nedir.

Tanrı biraz süre isteyerek sorunun yanıtını bulmuş.Sfenks Tanrının yanına geldiğide tanrı cevabını söylemiş

-İnsanlar bebekten emekleyerek yürür.Elleri ayak görevi görür.Gençliğinde 2 ayağı üzerinde yürür.Yaşlandığında ise 3.ayak olan bastonla yürür.

demiş ve sfenks sorusu bilindiği için nehire atlayarak intihar etmiştir."


Lady saatine bakarak konuşmaya devam etti

"Evett...Şimdi gelelim dersimize.Konumuz Mısır Yazısı idi.Mısır Yazısından bahsedelim.Elinizdeki parşömenlere göz gezdirin ilk önce.Sonra konumuza başlarız."

dedi gülümseyerek.Öğrencilerin hikayeyi sevmelerini umut ediyordu.Bir süre sonra dersi anlatmaya başlamıştı

"Eski Mısır medeniyeti, Mezopotamya'da aynı tarihlerde kurulmuş şehir devletleriyle birlikte, tarihin en eski uygarlıklarından biri ve döneminin en ileri sosyal düzenine sahip organize devleti olarak bilinir. MÖ 3000'ler civarında yazıyı bulup kullanmaları, Nil nehrinden faydalanmaları ve ülkenin doğal yapısı sayesinde dışarıdan gelebilecek saldırılara karşı korunmuş olmaları Mısırlılar'ın sahip oldukları medeniyetin ilerlemesine büyük katkıda bulunmuştu.

Ancak bu uygarlık, Kuran'da inkar sisteminin en açık ve net tarif edildiği "firavun yönetiminin" geçerli olduğu bir medeniyetti. Büyüklük taslamışlar, sırt çevirmişler ve inkar etmişler, bunların neticesinde de ileri medeniyetleri, sosyal ve siyasal düzenleri, askeri başarıları onları helak olmaktan kurtaramamıştı.

Mısırlıların sahip oldukları medeniyet, yaşadıkları olaylar hakkındaki bilgileri eski Mısır yazısı olan hiyerogliflerden öğrenmek mümkündür.

18. yüzyıla dek Eski Mısır dilinde yazılmış kitabeler ve yazılar okunamıyordu. Eski Mısır dili hiyeroglifti ve çağlar boyunca bu dil varlığını sürdürmüştü. Fakat MS 2. ve MS 3. yüzyılda Hıristiyanlığın yayılması ve kültürel etkisiyle Mısır, dinini olduğu gibi dilini de unuttu; yazılarda hiyeroglif kullanımı azaldı ve sona erdi. Hiyeroglif yazısının kullanıldığı bilinen en son tarih MS 394 yılına ait bir kitabedir. Bundan sonra bu dil unutuldu ve bu dilde yazılmış yazıları okuyabilen ve anlayabilen kimse kalmadı. Ta ki bundan yaklaşık iki yüzyıl öncesine dek.

Eski Mısır hiyeroglifi 1799 yılında, Rosetta Stone adı verilen, MÖ 196 tarihine ait bir kitabenin bulunmasıyla çözüldü. Bu tabletin özelliği üç farklı yazıyla yazılmış olmasıydı: Hiyeroglif, demotik (hiyeroglifin el yazısı şekli) ve Yunanca. Yunanca metnin de yardımıyla tabletteki eski Mısır yazısı çözülmeye çalışıldı. Tabletin tüm çözümü, Jean-Françoise Champollion adlı bir Fransız tarafından tamamlandı. Böylece unutulan bir dil ve bu dilin anlattığı tarih aydınlanmış oldu.

Hiyeroglif Yazısındaki Üstün Teknik

"Gizemli, bilinmeyenli çizgiler, resimler, taslaklar, işaretler, şifreler, insanlar, hayvanlar, masal yaratıkları, bitkiler, meyveler, araçlar, elbise parçaları, örgüler, silahlar, geometrik şekiller, dalgalı çizgiler ve alevler. Bunlar tahtalar, taşlar ve sayısız papirüsler üzerinde bulunurlar. Tapınak duvarlarında, mezar odalarında, anı levhalarında, tabutların, çekmecelerin üzerinde bulunurlar. Mısırlılar eski ulusların yazmayı en çok sevenlerindendir.

Hiyeroglif Nasıl Yazılıp Okunurdu?

Mısır yazısı, çoğu nesnelerin resimleri olduğundan, rahatlıkla ayırt edilebilen 700'den fazla işaretten oluşmuştu. Her bir işaret ,özel bir nesneyi, belli bir sesi temsil ediyordu. Hiyeroglif yazısı soldan sağa ya da aşağıdan yukarıya yazılabilirdi. Hayvanların ya da insanların yüzleri sola dönükse soldan sağa,sağa dönükse sağdan sola okunurdu.

Ne İle Yazılırdı?

Yazıcılar ,mürekkep ve fırça kullanarak papirus denen sazlardan yapılmış özel bir çeşit kağıda yazı yazarlardı. Ayrıca ostraka olarak bilinen kırık çömlek parçalarının üzerine de yazarlardı.
Mısır hiyeroglif yazısı son derece karmaşıktı.Yazıcı adı verilen kimseler,okumak ve yazmak için özel olarak eğitilmişlerdi.Bu becerileri onlara güç ve saygınlık kazandırıyordu. Yazıcılar tapınaklarda ya da devlet yönetiminde iyi işlere girebiliyorlardı. Çoğunluk vergi de ödemiyordu.
Daha sonraları Mısırlılar,hiyeroglif yazısının daha kolay bir uyarlaması olan 2 türlü steno yazı geliştirmişlerdir. Hiyeroglif yazısı ise, tapınaklardaki ve kamusal yapılardaki kayıtlarda kalmıştı. Mısırlılar,bir yazı biçimi bulan en eski uluslardan biridir. Onların "alfabeleri" bizim bugün kullandığımız gibi harflerden değil, resim ve işaretlerden oluşmuştu. Mısır yazısına "kutsal yazı" anlamına gelen hiyoroglif adı verilirdi.Bu isim Mısırlıların, yazı yazma yetilerinin onlara ilim Tanrısı Tot tarafından verildiğine inanıyor olmalarından kaynaklanıyordu. Firavun adları kartuş adı verilen oval bir çerçevenin içine yazılırdı."


Lady sözünü bitirdiğinde zil çalıyordu.Lady gülümseyerek eşyalarını toplamış ve öğrencilere dönerek

"Bu sefer ödev vermeyeceğim.Yanlız bu söylediklerimi tekrar etmenizde yarar var."

dedi ve sınıftan çıkmıştı.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Adalina Penelope Death
Durmstrang Müdüresi/Slitsnake Sorumlusu/Biçim D. Prof.
Durmstrang Müdüresi/Slitsnake Sorumlusu/Biçim D. Prof.
avatar

Mesaj Sayısı : 161
Kayıt tarihi : 06/09/08

MesajKonu: Geri: Profesör Alımı   Paz Eyl. 07, 2008 7:02 pm

Kabul Edildiniz. Hayırlı Olsun ...

___________________ __ __ Asam; Zekanın Bilginliği


_ _
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://sihirdunyasi-rpg.yetkin-forum.com
Anastasia Kady Death
Sihir Basını Yetkilisi & Sihirli Yaratıkların Bakımı Profesörü
Sihir Basını Yetkilisi & Sihirli Yaratıkların Bakımı Profesörü
avatar

Mesaj Sayısı : 65
Lakap : Bella
Kayıt tarihi : 14/09/08

MesajKonu: Anastasia Kady Death   Perş. Eyl. 18, 2008 9:53 pm

isim: Amastasia Kady
soyad: Death
yaş: 26

profesörlük deneyimim yok...
Karanlık Hayvanlar profesörü olmak istiyorum...

örnek rp:

Kady kötülüğün suyunu içmişcesine hırçındı bugün. Hava onu yansıtıyor gibiydi. Şiddetli bi rüzgar sallıyordu ağaçları ve uğulduyordu etrafa. Kızgınlığını ve kötülüğünü anlatıyordu Kady nin...Kady önce kuzeni Ady nin yanına koştu. Gözlerinden ateşler çıkıyor gibiydi. Hiç bu kadar asi olmamıştı Kady.Ady yi kolunda tuttu ve arka bahçeye getirdi bir şey gösterecekti ona...


Ady de heyecanla peşinden gitti.Ady nin kolunu bırakıp büyük bir baykuşa doğru gitti Kady.
Ady de bir kaç adım attı ve ona yaklaştı... Kady baykuşu yakaladı ve başını okşamaya basladı...Baykuş kendinden geçmeye ve adeta hipnotize olmaya başladı.Gözleri büyüyordu...Kanatları kabarıyordu ve titriyordu...Ellerine kanlar damlamaya basladığını görünce Ady daha da yaklastı. Kady nin adeta gizli bir gücü çıkmış gibiydi.Baykuş çığlıklar atmaya başladı...Durmadan bağırıyordu...Rüzgar bile duraklamıştı bu çığlıga karsı. Bu çığlık tüm malikaneyi ayağa kaldırdı...Önce Lady geldi ve Söyle dedi:
'' Senin hayvanlara karsı farklı bir gücün var gibi adeta.''
'' bırak artık işgence yapmayı.!!''Kady biraz gevşetti ellerini fakat baykuş çığlıklarla ortalığı yırtmaya devam ediyordu...
Sonra Kady yavas yavas elindeki baykuşu bıraktı... Fakat baykus ondan kaçmadı yere yığıldı birdenbire...Eğilip baykuşa bir dokunuş atan Kady Yere doğru tekrar bıraktı baykuşu ve herkes baykusun bir yere kaçmadığına ve da o baykuşun bir daha malikaneden ayrılmadığına şahit oldu....
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
John Levesque
İksir Profesörü & Roahingrant Bina Sorumlusu
İksir Profesörü & Roahingrant Bina Sorumlusu
avatar

Mesaj Sayısı : 12
Lakap : Jo
Kayıt tarihi : 20/09/08

MesajKonu: Geri: Profesör Alımı   C.tesi Eyl. 20, 2008 11:25 am

Adi ;John

Soyadi ;Levesque

Yasi ;29

Hangi Ders ;İksir

Profesorluk Deneyiminiz Var mı ;Evet

Gunde Kac Saat Online Olabilirsiniz ;3,5-4

Ders ile ilgili Ornek Rp ;


::Levesque Malikanesi::

Teodor, sonunda eve gelmişti evede abisini görmek umuduyla bütün heryeri dolandı neredeyse 1 saat geçmişti ama abisi evde yoktu sonunda


"Johnn nerdesinn"

diye bağırdı ve John anında mutfaktan çıktı ve

"Noldu abi?"

dedi Teo John'a döndü ve

[color:6610="Purple"]"Peter nerde biliyor musun bugün dolunay çıkıcak ve iksiri'ni içmedi"

dedi John biraz düşündü ve

"Hayır ben burdayken eve gelmedi ama istersen Diagon yoluna bak ordada yoksa bakanlığa git"

dedi arkasını dönerek mutfağa doğru tekrar yola koyuldu Teo

"Sağol ben şimdi gidiyorum"

dedi ve bahçeye çıkarak direk Diagon yoluna cisimlend


:: Diagon Yolu::

Teo diagon yolundaydı ilk önce çatlak kazan'a doğru hızla koştu kapısına geldi ve içeri girdi içerisi çok yoğundu hemen barmen'e gitti ve

"Selam buralarda Peter James Levesque'yu gördünmü??"

dedi ve Barmen'e baktı barmen

"Sen kimsin ve Sihir bakanını niye soruyorsun"

dedi Teo kızmıştı sonra

"Çünkü o benim abim ve önemli bir işim var"

hiddetle barmen'e bakmayı sürdürdü


"Şeyy.. tam ne zamandı hatırlamıyorum ama bir ara buraya uğradı ve bir kaymak birası içerek gitti"

dedi Teo hemen

"Sağol"

dedi ve anında ordan çıktı 2 saat boyunca Diaogon yolunu gezdi ve abisini aradı artık ayaklarına kara sular inmişti ve aklına belki bakanlıkta olabileceği geldi ve hemen

::Bakanlık::

Bakanlığın ziyaretci girişine cisimlendi ve kulübeye girip 62442 numaralarını çevirdi ses Teo'ya adını ve geliş sebebini sordrdu ve sonra yerin altına doğru hızla gitti sonunda bakanlığa gelmişti tam abisinin ofisine giderken abisinin arkadaşını görde ve ona

"Selam abimi gördün mü?"

dedi ve Henry'e baktı Henry

"Hayır bende ona baktım ama yoktu"

dedi ve yoluna devam etti teo artık bitmişti tam eve cisimlenicektiki aklına belki kimseye zarar vermemek için ormana gitmiş olabilir diye düşündü ve anında ormana cisimlendi.

::Orman::

Ormanın içinde yürürken sık sık saçını ve yüzünü değiştiriyordu sonra ilerde birin gördü ve asasını çıkardı biraz ilerledi ve bu kişinin abisi olduğunu gördü sonra

"Abi iksiri getirdim fazla geç kalmadık dimi"

dedi ve Abisine bakmayı sürdürdü Peter saatine baktı ve

"Hayır geç kalmadın daha vakit var"

dedi ve Teo'nun elindeki iksir'i alıp bir dikişte bitirdi ve ağzını buruşturdu sonra

"Bunu hiç sevmiyorum öğğ"

dedi ve güldü Teo

"Eh ben bi kez kokladımda bende sevmedim"

dedi ve oda güldü sonra abisiyle birlikte biraz yürüdükten sonra eve cisimlenip sıcacık evlerinde oturdular...


Not:Bunu başka bir sitede yapmıştım.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Adalina Penelope Death
Durmstrang Müdüresi/Slitsnake Sorumlusu/Biçim D. Prof.
Durmstrang Müdüresi/Slitsnake Sorumlusu/Biçim D. Prof.
avatar

Mesaj Sayısı : 161
Kayıt tarihi : 06/09/08

MesajKonu: Geri: Profesör Alımı   C.tesi Eyl. 20, 2008 11:27 am

Kabul Edilmiştir... İksir Profesörüsünüz : )

___________________ __ __ Asam; Zekanın Bilginliği


_ _
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://sihirdunyasi-rpg.yetkin-forum.com
Anastasia Kady Death
Sihir Basını Yetkilisi & Sihirli Yaratıkların Bakımı Profesörü
Sihir Basını Yetkilisi & Sihirli Yaratıkların Bakımı Profesörü
avatar

Mesaj Sayısı : 65
Lakap : Bella
Kayıt tarihi : 14/09/08

MesajKonu: Geri: Profesör Alımı   C.tesi Eyl. 20, 2008 7:40 pm

Sihirli Yaratıkların Bakımı

olsun osaman Very Happy alien
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Adalina Penelope Death
Durmstrang Müdüresi/Slitsnake Sorumlusu/Biçim D. Prof.
Durmstrang Müdüresi/Slitsnake Sorumlusu/Biçim D. Prof.
avatar

Mesaj Sayısı : 161
Kayıt tarihi : 06/09/08

MesajKonu: Geri: Profesör Alımı   C.tesi Eyl. 20, 2008 7:42 pm

Senindir Canım ...

Lütfen Ders Rp'lerinize çok özen gösteriniz... [[ Bu Tüm Profesörler için Geçerliydi ]]

___________________ __ __ Asam; Zekanın Bilginliği


_ _
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://sihirdunyasi-rpg.yetkin-forum.com
Anastasia Kady Death
Sihir Basını Yetkilisi & Sihirli Yaratıkların Bakımı Profesörü
Sihir Basını Yetkilisi & Sihirli Yaratıkların Bakımı Profesörü
avatar

Mesaj Sayısı : 65
Lakap : Bella
Kayıt tarihi : 14/09/08

MesajKonu: Geri: Profesör Alımı   C.tesi Eyl. 20, 2008 7:49 pm

Ok tesekkürler .
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
 
Profesör Alımı
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Sihir Dünyası / Hogwarts ve Durmstrang Büyücü Okulları :: Meslek Alımları-
Buraya geçin: